skip to Main Content

Oficjalne otwarcie wystawy w Sejmie RP

Dnia 11 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 w głównym holu Sejmu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy z okazji 25 – lecia istnienia pierwszej w polskiej historii spółki wykorzystującej ciepło wód geotermalnych – Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S. A.

Głównym prowadzącym wydarzenie była Pani poseł Anna Paluch, która na wstępie powiedziała kilka zdań na temat osiągnięć Geotermii Podhalańskiej a następnie odczytała list okolicznościowy od marszałka Sejmu Pana Marka Kuchcińskiego skierowany do uczestników dzisiejszej uroczystości.

Oficjalnego otwarcia dokonał minister Środowiska Pan Henryk Kowalczyk, który w swoim wystąpieniu powiedział, że ciepło wód geotermalnych to doskonałe źródło, nie tylko nie powoduje emisji dwutlenku węgla do powietrza, ale też w bardzo istotny sposób przyczynia się do ochrony powietrza.

Kolejnymi osobami, które przemawiały byli: Pan Artur Michalski – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, były Minister Środowiska Pan profesor Jan Szyszko, Pan Paweł Sałek – doradca Prezydenta RP, który zajmuje się sprawami ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju oraz Pan Wojciech Ignacok – Prezes Geotermii Podhalańskiej, który zaprosił wszystkich do zwiedzania wystawy i oglądnięcia animacji.

Skan listu od Marszałka Sejmu.

Relacja z otwarcia, która znajduje się na stronie internetowej Sejmu.

Galeria ze zdjęciami.

Back To Top